Aventurat e Hakelberi Finit - Dritan Shiko më të madhe

Aventurat e Hakelberi Finit - Dritan

Mark Twain A-006130

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kush dëshiron të jetojë për mrekulli në një shtëpi, të veshë rroba të bukura e të pastra, t’ia kalojë mirë e bukur e të shkojë për çdo ditë në shkollë? Ndoshta të gjithë, përveç djaloshit Hakëlberi Fin.

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621018

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Haku sillet poshtë e lart dhe në qejf të vet gjatë rrjedhës së Misisipit. Bashkë me të është edhe Xhimi, skllavi zezak që bredh me të duke shijuar jetën e lirë. Por jeta nuk është kaq e thjeshtë për dy miqtë e pandarë. Përveç aventurave dhe ndodhive qesharake e të pabesueshme, jeta u fal atyre dhe plot telashe. Janë gjithashtu edhe 300 dollarë që presin për cilindo që kap Xhimin e gjorë…

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe240
ISBN9789995621018
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDritan Koka