Nice Shiko më të madhe

Nice

Stefan Cvajg FNK0053

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

O vetmi! Ti, atdheu im, vetmi. Nga bota e akullt e qetësisë vjen kënga e mërzisë. Zarathustra këndon këngën e mbrëmjes, këngën e natës së fundit, këngën për kthimin e përhershëm.

Më shumë detaje

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99943-52-85-2

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vetmia! A nuk ishte ajo streha e vetme e udhëtarit, vatra e tij e ftohtë, mbulesa e tij e ngurtë? Ai ka qenë në qytete të panumërta, në udhëtime të panumërta të shpirtit. Më se një herë është përpjekur t'i shmanget në vendet e njerëzve të tjerë, por gjithmonë i plagosur, i munduar, i zhgënjyer është kthyer në shtëpi "në atdheun e tij, në vetminë tij". Por duke u endur së bashku me të dhe me shndërrimet e tij ajo edhe vetë sikur u shndërrua në mënyrë të çuditshme dhe ai i trembur e sheh atë në fytyrë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe115
ISBN978-99943-52-85-2
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2009
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiVullnet Muço