Ars longa, Vita brevis View larger

Ars longa, Vita brevis

Donika Selimi, Jani Malo NER0032

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër që sjell kujtimet miqve, të familjarëve dhe kolegëve për Paulin Selimin, një shkrimtarët më të njohur të humorit shqiptar.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227874

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Një libër që sjell kujtimet miqve, të familjarëve dhe kolegëve për Paulin Selimin, një shkrimtarët më të njohur të humorit shqiptar.

Nuk ka dyshim se Paulin Selimi kishte prirjen e lindur për humor, por trashëgimia e pasur dhe tradita e fortë në këtë fushë e trevës ku u lind bëri që ai edhe ta dashuronte fort të qeshurën.

Ai jo vetëm e përvetësoi këtë trashëgimi, por, falë talentit të tij, e zhvilloi më tej. U bë pjesë e rëndësishme e tij. Lakonik dhe sqimatar, me një stil të tijin, improvizues batutash pa fund që ndiqnin njëra-tjetrën, larg vulgaritetit dhe aspak banal, ai dallonte nga të gjithë lëvruesit e tjerë të këtij zhanri.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages182
ISBN9789928227874
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1