I ri Ars longa, Vita brevis Shiko më të madhe

Ars longa, Vita brevis

Donika Selimi, Jani Malo NER0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër që sjell kujtimet miqve, të familjarëve dhe kolegëve për Paulin Selimin, një shkrimtarët më të njohur të humorit shqiptar.

Më shumë detaje

111110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227874

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Një libër që sjell kujtimet miqve, të familjarëve dhe kolegëve për Paulin Selimin, një shkrimtarët më të njohur të humorit shqiptar.

Nuk ka dyshim se Paulin Selimi kishte prirjen e lindur për humor, por trashëgimia e pasur dhe tradita e fortë në këtë fushë e trevës ku u lind bëri që ai edhe ta dashuronte fort të qeshurën.

Ai jo vetëm e përvetësoi këtë trashëgimi, por, falë talentit të tij, e zhvilloi më tej. U bë pjesë e rëndësishme e tij. Lakonik dhe sqimatar, me një stil të tijin, improvizues batutash pa fund që ndiqnin njëra-tjetrën, larg vulgaritetit dhe aspak banal, ai dallonte nga të gjithë lëvruesit e tjerë të këtij zhanri.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe182
ISBN9789928227874
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë