I ri Cmim i reduktuar! Libri i Psikologjisë Shiko më të madhe

Libri i Psikologjise

Grup autorësh JB0215

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E gjithë disiplina e psikologjisë me dijet e grumbulluara deri më sot vjen në një botim të rrallë, pjesë e serisë “Ide të mëdha të shpjeguara thjeshtë”. Ky është një libër që duhet të jetë në tavolinën e çdo psikologu, studenti apo pedagogu. Por jo vetëm aq. Libri vlen edhe për ne që duam të njohim botën tonë të brendshme

Më shumë detaje

492 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240064

2 250 Lekë

-10%

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

4 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

A jemi ndryshe nga të tjerët... apo u përshtatemi atyre? Pse kujtojmë dhe pse harrojmë?

Si mund ta matim inteligjencën? Këto pyetje e të tjera syresh janë thelbi i punës së mendimtarëve dhe studiuesve më të mëdhenj në botë në fushën magjepsëse të psikologjisë.

I shkruar me një gjuhë të thjeshtë, Libri i Psikologjisë është plot me shpjegime, që depërtojnë në thelbin e kuptimeve të ndërlikuara. Ai është pajisur me diagrame që zbërthejnë teori të koklavitura, me citime të paharrueshme dhe ilustrime të goditura, të cilat luajnë me perceptimet dhe besimet tona.

Si ata që janë fillestarë në lëmin e psikologjisë, ashtu edhe studentët që merren me studimin e saj, por edhe specialistët, në këtë libër do të gjejnë lëndë të mjaftueshme për t’u ngjallur kërshërinë dhe për t’i ngacmuar.

Të dhëna

Faqe385
ISBN9789928240064
RedaktoriMklena Çabej
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Cikopano