I ri Libri i besimeve fetare, vështrim historiko – filozofik Shiko më të madhe

Libri i besimeve fetare, - veshtrim historiko – filozofik

Grup autorësh JB0275

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A ka vetëm një Zot? Pse duhet të vuajnë njerëzit? Çfarë ndodh mbasi vdesim? Miliarda njerëz në mbarë botën e gjejnë kuptimin e jetës te feja, por cilat janë idetë që i mbështesin këto besime dhe si janë zhvilluar ato?

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240712

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

4 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

I shkruar me një gjuhë të thjeshtë e të kuptueshme për të gjithë, Libri i besimeve fetare parashtron gjithë besimet e mëdha të botës me shpjegime të shkurtra e të sakta që na njohin me parimet themelore të doktrinave fetare.

Është i pajisur me ilustrime të veçanta që u japin krahë perceptimeve që kemi për besimet fetare. Nëse jeni të interesuar për të kuptuar shumëllojshmërinë e besimeve dhe të koncepteve që i lidhin me njëra – tjetrën, ky libër do të ngjallë kureshtjen tuaj dhe do t'ju mbajë dhe do t'ju mbajë të lidhur nga fillimi deri në fund.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe352
ISBN9789928240712
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi