Ketu dhe tani: Mbi jeten, vdekjen dhe rimisherimin Shiko më të madhe

Ketu dhe tani: Mbi jeten, vdekjen dhe rimisherimin

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0118

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për këtë arsye unë them se vdekja duhet jetuar, duhet parë. Ty do të të duhet të dashurohesh me të, ta vështrosh me sy. Sapo njeriu ta këtë parë në sy vdekjen, fillon ta vëzhgojë atë, të depërtojë në të - ai mahnitet.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-96-1 ???

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Për habinë e vet, ai zbulon: "Çfarë misteri i madh fshihet te vdekja! Ajo çka unë e quaj vdekje dhe ikje prej saj, në të vërtetë është burim i një jete më të lartë". Prandaj dhe unë them: hyr me dëshirë tek vdekja që të arrish jetën. Problemin e vërtetë nuk e paraqesin mendimet, por ato që të prekin. Mos lufto me mendime, vetëm bëhu dëshmitar, dhe ato nuk do të prekin. E kjo është qetësi e begatshme, mos e harro, tantra gjithmonë është për përvoja të begatshme. Lehtë krijohet qetësia e vdekur, qetësinë të cilën mund ta gjesh tek varret. Mundesh mendjen tënde aq shumë ta dhunosh saqë i tërë sistemi nervor të paralizohet.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe232
ISBN978-9928-165-96-1 ???
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiXhemile Zykaj