Grishja e madhe Shiko më të madhe

Grishja e madhe

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0117

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Grishja e madhe është një përkushtim për ata që janë të gatshëm të rrezikojnë dhe të heqin dorë prej traditave, dijeve, filozofive, dëshirave, frikës, dyshimeve, kufizimeve, ndarjeve në të "mirë" dhe "keq", mendja dhe trupi, dashuria dhe armiqësia e vetes dhe e zotit...

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-98-5

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të pranosh grishjen e madhe nënkupton që të analizosh drejtpërsëdrejti dhe në mënyrë të pa paragjykuar dhe ta jetosh jetën në çdo moment duke ia hapur zemrën qenies duke zbuluar zotin brenda vetvetes... Si të gjejmë vetveten dhe të mësohemi të dëgjojmë zërin e zemrës? Si të mos dalim nga udha e drejtë? Si të dashurojmë që vete dashuria të jetë një lulëzim i vërtetë dhe si të meditojmë me qëllim që meditimi të shndërrohet në një rritje të vetvetes shpirtërore? Çfarë është jeta dhe cili eshte kuptimi i saj? Kur jeta mbetet pas-çfarë ndodh më pas? Dhe a ekziston vallë zoti në të vërtetë? Thellë bindshëm dhe në mënyrë krejtësisht të gjallë OSHO u përgjigjet këtyre pyetjeve të cilat trazojnë shpirtin e çdo njeriu.

Të dhëna

Faqe248
ISBN978-9928-165-98-5
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiThoma reveli