Muzika e lashte e pishave Shiko më të madhe

Muzika e lashte e pishave

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0115

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të jepesh do të thotë t'i jepesh jetës, t'i jepesh burimit, prej të cilit kemi ardhur dhe ku, dikur, do të ktheheni. Ju jeni si vala në oqean: ju dilni nga oqeani dhe ktheheni në oqean. Është e natyrshme se, çfarë mund të bëjë tjetër vala?

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-86-2

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vala është detyruar t'i besojë oqeanit; i beson ose jo oqeanit, ti mbetesh pjesë e tij. Duke mos i besuar ju, krijoni shqetësim, ja, vetëm kaq. Asgjë nuk do të ndryshojë, por ju vetëm se shqetësoheni, tensionoheni, dëshpëroheni. Nëse besoni, do të lulëzoni, do të çelni, do të festoni duke ditur se në thellësi ndodhet nëna juaj, oqeani. Kur lodheni, ju ktheheni dhe pushoni në brendësi të qënies së saj. Kur pushoni, ju ktheheni përsëri që të ndjeni shijen e qiellit, të dritës së diellit e të yjeve. Dhënia është besim, dhe nuk ka asgjë të përbashkët me konceptin e Zotit, me interpretimin e tij. Ajo është marrëdhënie.

Të dhëna

Faqe240
ISBN978-9928-165-86-2
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra