Bukepjekesja trashaluqe View larger

Bukepjekesja trashaluqe

Peter Svetina BDR0151

New product

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377173

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Bukëpjekësja trashaluqe, Margot, punon në furrë në stacionin kryesor të trenit. Ajo

pjek petulla. Të freskëta dhe të këndshme! Mirëpo Margot e ka një sekret.

Një sekret të pazakontë.

Nganjëherë futet në petull, e pastaj...

Hej, shikoni, andej po vjen piktori i njohur Friderik Simitja. Vrapon mu te petulla. Është i uritur, pasi në fenerin gjigant është duke vizatuar botën. I shërben vetes petullën më të afërt, nxjerr paratë nga xhepi dhe i vendos mbi banak.

Juhuha, sa e rëndë kjo petull!

Data sheet

pages36
ISBN9789928377173
RedaktoriMe ilustrime të mrekullueshme ngaPeter Škerl
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikollë Berishaj
I ri1