Categories

Specials

 • Nën ujë
  Nen uje

  Me të njëjtën forcë shprehëse dhe...

  850 Lekë -15% 1 000 Lekë

List of products by supplier: MediaPrint

per page
Showing 33 - 64 of 154 items
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një roman për një grua të jashtëzakonshme, arritjet e së cilës mbeten në hije. Një libër i fuqishëm i bazuar në historinë e vertetë dhe të jashtëzakonshme të aktores magjepsëse dhe shkencëtares Hejdi Lamar, e cila shpiku kodin e parë radiofonik që mundësoi krijimin e ëi-fi. "Gruaja e vetme ne dhome eshtë një nga romanet qe lartëson rolin e grave në...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Duke zbuluar ngjarjet e tmerrshme të Holokaustit, ajo kupton vullnetin mahnitës të gjyshes për të duruar shumë në një botë të çmendur. Dhe për të ribashkuar dy të dashuruar, të ndarë nga tmerret e luftës, gjithçka që do t’i duhet është guximi dhe besimi.

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Është një përrallë e fuqisë së shpirtit, dritës brenda vetes dhe dashurisë për mjedisin. Ky libër shoqërohet me vizatimet fantastike të Artur Dautit

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Në këtë libër ngërthehet me mjeshtëri trilli letrar me kronikën e një ngjarjeje të jetuar, duke u përftuar kështu një roman që pasqyron me realizëm një periudhë të parë të tranzicionit shqiptar, por në mjedisin universitar, rrallëherë i trajtuar nga autorët tanë. I gjerë, i thellë, me një konflikt absurd në vetvete, por aspak i tillë për logjikën e atyre...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Fitimi i parasë është pjesë e serisë Të kuptojmë paranë. Në mënyrë të  thjeshtë shpjegohet se ç’është ekonomia dhe cilat janë pjesët përbërëse te saj, pse duhet të punojnë njerëzit dhe si janë fituar paratë përgjatë gjithë historisë. Libri përshkruan zhvillimet më të rëndësishme të teknologjisë në botë duke e ndërthurur edhe me llojet e ndryshme të punëve...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Fletorja e punës përmban: ushtrime për përpunimin e njohurive; lojëra matematikore; teste për të provuar njohuritë.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Gazeta e shkollës të nxjerr të palarat është pjesë e serisë Shkolla ime e çuditshme. Në shkollën “Fill Orja” është “Dita e karrierës”. Zonja Lili, që është gazetare, dëshiron t’i ndihmojë fëmijët të bëjnë gazetën e tyre. Çfarë ndodh kur Ei Xhei dhe shokët e tij bëhen gazetarë investigues. Kush do të pushohet nga puna? Kush do të përfundojë në burg?

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Kjo histori zë fill në Qytezën e Diellit, kur dy miqtë për kokë, Maçi dhe Sebastiani, duke peshkuar pranë portit, gjejnë një shishe me mesazh brenda.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  A keni bërë ndonjëherë pyetjen se nga kanë ardhur paratë? Ju mund të mësoni pse, ku dhe si u shpikën paratë në librin “Historia e parasë”. Historia e parasë përshkruan mënyrat që ka përdorur njeriu për të shkëmbyer të mirat, pa nevojën e parasë.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Mirë  se vini te Hoteli “S’ke çfarë sheh këtu” për krijesa magjike, ku E ÇUDITSHMJA është normale për Frenkin dhe prindërit e tij, të cilët drejtojnë hotelin.

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Libri jep një pamje të qartë të botës së investimeve. Ai eksploron mundësitë që ofrojnë llogaritë rrjedhëse dhe ato të kursimeve, riskun  dhe të mirat e tregut të aksioneve. Shembujt e investimeve të njerëzve të ndryshëm, ndihmojnë të kuptosh se cili lloj investimesh është i përshtatshëm për financat tuaja të ardhshme dhe cilat janë hapat që ju çojnë në...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Libri “Jona dhe deti” përshkruan befasitë e ndodhitë e ditës së parë të vogëlushes buzë detit, në një lojë reale e imagjinare ku shkrihet koha dhe hapësira. Jona, në udhëtimin imagjinar të saj mes për mes detit, takon personazhet fantastikë të përrallave tona popullore, si dhe figurat më të njohura të letërsisë botërore për fëmijë. Kjo situatë, ëndrra dhe...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  Libri "Kapitenia Rozali" rrëfen historinë e një vajze të vogël të mbërthyer në trazirat e luftës. Ajo përfaqeson përvojat e mijëra fëmijëve, baballarët e të cilëve kanë shkuar në front, ndërsa nënat detyrohen të punojnë, shpesh në fabrika, për të plotësuar nevojat e tyre. Megjithëse e vogël, Rozalia është plot imagjinatë, për shkak edhe të peshës së...

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Bëhu pjesë e historisë së një aventure hapësire të paparë! Seri për fëmijë, e ilustruar me ngjyra, plot me emocione dhe aventura që i jep krahë imagjinatës dhe e lehtë për t’u lexuar.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Ky është libri i tretë i serisë fantastiko-shkencore prej gjashtë librash, që ka bërë për vete mijëra fëmijë në më shumë se njëzet vende të botës.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë In Stock

  Një histori që tregon se si fitohet mbi bullizmin.

  450 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  “Këtu është parajsa” është një rrëfim i ndjerë për odisenë e një familjeje emigrantësh shqiptarë në ishullin Rodos të Greqisë. Ky roman i kushtohet heronjve të heshtur shtegtarë, që mbartin me vete detin e mallit, të vetëflijimit, mbijetesës e dashurisë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 150 Lekë In Stock

  Ky është libri i parë, pjesë e një serie mbi artin dhe miqësinë e vërtetë, i mbushur me aventura të jashtëzakonshme, krijuar nga mjeshtri dhe autori i DrawWithRob.

  1 150 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Kjo kushton dy guaska është pjesë e serisë Paratë kanë rëndësi. Libri i informon fëmijët për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato. Nëpërmjet situatave reale jepen njohuri mbi çështje shumë të rëndësishme, siç janë kursimi, pagesat, fitimi.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një himn për librat dhe leximin. Kjo histori i jep krahë fantazisë dhe nxit dashurinë për librat, që zgjat për gjithë jetën.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  "Në emër të Mbretit Akull dhe të gjithë banorëve simpatikë të Veriut, unë, leminga Ula, betohem se do të bëj gjithçka për të mbrojtur natyrëm , këtu dhe kudo në botë. betohem se do të luftoj pa reshtur kundër atyre që e dëmtojnë! Jap fjalën time!" Libri është përkthyer mrekullisht nga Erion Kristo

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Një ngjarje emocionuese! Historia e Tomit, arushit të robëruar në kafaz, që bën çmos të fitojë lirinë. Një histori, që tregon se kafshët kanë nevojë për shtëpinë e tyre, ashtu si edhe njerëzit. Një udhëtim në një botë ku zemra rreh fort për Tomin dhe miqtë e tij të mirë. Libri ka vlerë të shtuar nga ilustrimet e Borena Frashërit (Kunze), të cilat e bëjnë...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
  New
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Kudo që hidhte sytë, shihte veç ujë. Nuk ia kishte idenë se ku ishte. I vetëm lundronte në detin pa anë e pa fund. E shqetësonte mendimi se mos ndoshta nuk do të mund të gjente asnjë anije pas tri ditësh, po i jepte vetes shpresë. Çfarë do të ndodhë me Aleksandron dhe udhëtimin që i ndryshoi jetën?

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Limona dhe limonadë është libër i serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Tre dragoj të vegjël mësojnë si të hanë shëndetshëm kur takojnë një Dragua kuzhinier me famë, i cili gatuan një supë me perime dhe me një përbërës magjik. Përrallë në vargje në shqip dhe anglisht shkruar nga Stela Gega- McConaghy dhe Matilda Vangjeli, e ilustruar nga Ledia Kostandini.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 530 Lekë 1 700 Lekë -10% In Stock

  Keto dy libra jane himn per leximin, librin dhe boten e magjishme te femijeve; jane dy botime cilesore hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Mediaprint. Ne i rekomandojme si set per dhurate qe prinderit mund tua bejne femijeve te tyre, duke qene te bindur se keto dy libra jane dhuratat me te mira qe nje prind mund te beje per femijen e tyre, sepse keto...

  1 530 Lekë
  1 700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  NJË AVENTURË E LAVDISHME MAGJIKE E HEDHUR NE QARKULLIM NGA SHTEPIA BOTUESE MEDIAPRINT

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ky libër mund të përdoret edhe nga nxënësit e klasave të 10 dhe 11 për të sistemuar njohuritë në përgatitje për Maturën Shtetërore. Libri përmban strukturën: informacion mbi njohuritë bazë për matematikën; shembuj të zgjidhur; provo njohuritë; teste model për provimin e maturës

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Libër aktivitetesh plot këshilla dhe udhëzime për mbledhjen dhe zbritjen. Metodë angleze në mbështetje të programit mësimor.

  650 Lekë
  In Stock
Showing 33 - 64 of 154 items