Historia e parase View larger

Historia e parase

Roberta Basel A-000466

New product

Përshkrim i shkurtër

A keni bërë ndonjëherë pyetjen se nga kanë ardhur paratë? Ju mund të mësoni pse, ku dhe si u shpikën paratë në librin “Historia e parasë”. Historia e parasë përshkruan mënyrat që ka përdorur njeriu për të shkëmbyer të mirat, pa nevojën e parasë.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080233

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri jep disa shembuj të mjeteve apo sendeve që shkëmbeheshin, deri në momentin e shpikjes së monedhës së parë, në formë letre apo metali. Vazhdon me konceptin modern të parasë dhe tregon se si banka e sotme është shtëpia e parave. Gjithashtu jepen njohuri për pagesat jo vetëm me para, por edhe me karta. Libri përfundon me një lojë interesante interaktive për të kuptuar më mirë shkëmbimin mall me mall.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928080233
RedaktoriDonika Qirici
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAviola Kristo