Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese MediaPrint

Enti Mediaprint eshte e specializuar per shtypshkrime dhe botime, kryesisht te teksteve shkollore dhe librave ne ndihme te programeve shkollore

për faqe
Shfaq 1 - 32 nga 186 libra
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë Në stok
  I ri

  Studiuesja Suzana Varvarica Kuka sjell librin e dytë të kolanës “20 mjeshtrit e hershëm shqiptarë”, një histori arti për fëmijë dhe të rinj. Në këtë botim, fëmijët dhe të rinjtë do të njihen me njëzet mjeshtër të tjerë të artit të pikturës dhe skulpturës, për të cilët, ndoshta, nuk kanë lexuar dhe dëgjuar. Ata dhe veprat e tyre të përzgjedhura bëjnë pjesë...

  750 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I riI ri

  Libri "Luaj mëso dhe argëtohu 1" përmban 22 lojëra popullore dhe lëvizore, të cilat mund të luhen nga fëmijët e të gjitha moshave duke filluar nga mosha tre vjeç. Ato janë renditur nga më e thjeshta deri tek ato që kërkojnë aftësi dhe cilësi fizike më të arrira.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Një histori interesante që të rrëmben me gjuhën e përzgjedhur, humorin e hollë dhe ilustrimet e gjalla. Një takim zbavitës dhe argëtues i dy botëve nga zinxhiri ushqimor. Situata, biseda, dialogë e batuta që të bëjnë të vësh buzën në gaz, por jo rrallë edhe të kredhin në mendime. Krahas shumë veprimeve të vogla, përjetimin e të cilave e përforcojnë edhe...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 750 Lekë Në stok
  I ri

  Abetarja është hartuar me synimin për të ndihmuar nxënësit, që nisin shkollimin, të bëjnë hapin e parë në mësimin e leximit dhe shkrimit të gjuhës shqipe dhe të zhvillojnë kompetencat bazë për të komunikuar në gjuhën amtare: për të folur, për të dëgjuar, për të shkruar dhe për të lexuar. Ky libër është mbështetur në përvojat më të mira evropiane dhe në...

  1 750 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  550 Lekë Në stok
  I ri

  Akademik Bahri Beci ka lene nje tekst Abetareje, permes te ciles vogelushet mund te mesojne lehtesisht shkronjat e para te gjuhes shqipe.

  550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Libri ka pasqyruar me mjaft mjeshtëri ndjeshmërinë, miqësinë dhe dhembshurinë. Pavarësisht nga tema, autorja e ka bërë librin edhe argëtues.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 250 Lekë Në stok

  Maurizio Bosio është mjek dhe shkrimtar i cili gjatë kohës së shërbimit në Shqipëri ka fiksuar 184 foto, të sjella në këtë album që përfaqësojnë sintezën e një vëzhgimi të vëmendshëm që përfshin një periudhë kohore prej rreth njëzet e pesë vjetësh: 1993-2017.

  4 250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Te gjitha shkronjat e aflabetit te shqipes jane te shtypura ne menyre cilesore dhe te pasqyruara ne shkronja dore dhe shtypi. Ky botim vjen per te gjithe femijet e parashkollorit dhe per nxenesin e klases se pare.

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  550 Lekë Në stok
  I ri

  Katër kolazhe poetike që u paraqesin fëmijëve një botë ku zbulohen mrekullitë e shiut, bletës, pyllit dhe detit. Vargjet e bukura i ftojnë fëmijët ta duan dhe ta mbrojnë natyrën si një pasuri të çmuar!

  550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Libër i veçantë, plot ndjesi, zbavitës dhe nganjëherë me tone humori. Roman prekës mbi përjetimin e fëmijëve kur ju vdesin gjyshërit. Ky libër u përgjigjet pyetjeve të tyre madje guxon të thotë që shpesh të rriturit nuk dinë si të komunikojnë me fëmijët për këtë temë.  Autori e trajton temën pa tabu, me shumë ngrohtësi e ndjeshmëri.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Ahmet Prençi sjell për lexuesit një histori bashkëkohore me një mozaik historish të vërteta. Romani “Anja” është vlerësuar me çmimin “At Gjergj Fishta”. Libri është botuar në Turqi nga Shtëpia Botuese “Artprint”

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Argëtohu dhe mëso me matematikë është një gjetje didaktike për të kuptuar me lehtësi dhe shpejt thelbin e koncepteve matematikore. Libri përmban 230 problema zbavitëse, logjike, historike, praktike, problema me rregullin e treshit etj. Çdo problem ka të shtjelluar edhe zgjidhjen.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë Në stok

  Ky libër është vazhdim i librit argëtohu dhe mëso me matematikë 1.

  450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Ky libër është vetëm fillimi i rrugëtimit të Arias çamarroke, plot vitalitet dhe energji pozitive: Nje histori për dashurinë pa kushte që buron në zemrën e çdo femije! Forcën brenda vetes dhe të vërtetën që thyen barriera dhe kapërcen kufijte! Në mbyllje të procesit të votimit online për librin më të mirë të vitit 2022 nga Bukinist.al dhe blogu...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Le të udhëtojmë edhe ne me Arian dhe personazhet e tjera, mes situatave të papritura dhe humorit, për të shijuar këtë përvojë.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok
  I ri

  Historia e arushit Tom vazhdon… Ai është rritur dhe po ashtu Andi, djali i vogël që e ndihmoi dikur. Do të kalojnë së bashku aventura të reja, nëpër të cilat miqësia do të bëhet më e fortë. Bashkë me ta do të jetë Egreta dhe shumë personazhe të tjera nga Lëndina dhe Qyteza.

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Plot jetë dhe tërheqës, në portretizimin e betejës së një gruaje për vetëpërmbushje, në një shoqëri që lëkundet mes tradicionales dhe modernes, libri “Artistja e kënasë” hap një derë drejt një bote sa të harlisur e magjepsëse, aq edhe të zymtë e mizore. Romani vjen i perkthyer ne shqip nga Taulant Hatia

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Aty ku është paraja është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  595 Lekë 700 Lekë -15% Në stok
  I ri

  Këto janë aventurat e jashtëzakonshme të Sharlotës, shkruar për t’u lexuar me një frymë dhe për të qeshur me të madhe!

  595 Lekë
  700 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Aventurat e Sharlotes vazhdojne. Besoj te gjithe ata qe kane lexuar vellimin e pare, duan ta kene patjeter edhe kete liber me personazhe nje grup vajzash rrezatuese....

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Vjen i treti i serisë së aventurave të Sharlotës: Një libër që të përpin, të bën të qeshësh dhe të lë pa fjalë!

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Pema habitet që pylli i saj i besueshëm është i frikshëm për vajzën. Ndaj e shoqëron të voglën deri në buzë të pyllit. Po ç'lloj bote fillon aty? Përbindësha që peshtyjnë tym, uturima dhe ajër i rëndë!

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Ky libër rreket t’i flasë ndërgjegjes së një vendi përmes dashurisë së dy njerëzve, ku secili prej tyre përjeton një “rilindje” të dytë nga ato që ndodhin rrallë në “mesin e artë” të jetës njerëzore.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok
  I ri

  Seia e Billit vazhdon, me plot të reja befasuese. Personazhi ynë është në telashe në shkollë. Një nxënës i shkollës e ngacmon. Përbindëshat e vegjël duan ta shoqërojnë në shkollë po ai nuk pranon. Ndoshta me përbindëshat vërdallë gjërat do të shkojnë më mirë se sa Billi mendon...

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok
  I ri

  Libri është shkruar me një gjuhë të thjeshtë dhe shoqërohet me ilustrime të mrekullueshme. Çdo ilustrim i artistes Melanie Williamson është plot humor dhe sikur i japin jetë çdo personazhi. “Billi dhe përbindëshat e vegjë” është libri që do t’i pëlqejë çdo fëmije, që ashtu si Billi me siguri në fund të librit do të dojë të jetë shok me Trumbetën.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Biologjia për Maturën Shtetërore është krijuar për t'ju ardhur në ndihmë, në përgatitjen për provimin më të rëndësishëm të gjimnazit. Informacioni bazë i teorisë do t'u ndihmojë të sistemoni në mënyrë të përmbledhur dijet tuaja, ndërsa ushtrimet t'i praktikoni ato. Modelet e testeve të maturës do t'u parapërgatitin dhe aftësojnë për të qenë të sigurt në...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Duke shpjeguar çështjet përtej globalizimit me një gjuhë të thjeshtë, ky libër do t’ju ndihmojë të kuptoni rolin që luani në një ekonomi gjithnjë e më shumë globale

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Pas suksesit me romanin Anja”, Ahmet Premçi vjen me një tjetër sagë nga realiteti shqiptar, e ngjashme me mjedisin mafioz të Italisë së jugut, rrëfyer nga romancieri Leonardo Sasha. Raportet mes mafias dhe pushtetit vijnë përmes aftësisë së autorit për të gdhendur personazhe që mbesin gjatë në kujtesën e lexuesit.   

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Duke përdorur një gjuhë të thjeshtë dhe me shembuj, shpjegohen treguesit kryesorë ekonomike,  niveli i papunësisë, i borxhit dhe mënyra se si këta tregues kanë ndryshuar në kohë. Pa e vështirësuar mënyrën e shpjegimit të situatës financiare në përgjithësi, kuptohet lehtë se në cilën fazë të ciklit ekonomik jemi sot dhe ku mund të shkojmë nesër.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  A keni parë ndonjëherë njerëz që blejnë gjëra të ndryshme pa para? Ndoshta ata i kanë dhënë shitësit një copë letër apo kanë përdorur një kartë plastike. Mund t’ju jetë dukur sikuar ato nuk kanë përdorur para, por në fakt kanë përdorur. Libri Çeqet, Kartat e Kreditit dhe Kartat e Debitit shpjegon se si njerëzit mund të blejnë pa përdorur monedha apo...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Libri na njeh me disa koncepte bazë financiare, si: kursimi dhe depozita, kredia, llogaria bankare, shërbimet bankare, tërheqja e parave nëpërmjet bankës elektronike, etj.

  600 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 186 libra