Vajzat perendesha 6 - Aferdita Diva View larger

Vajzat perendesha 6 - Aferdita Diva

Joan Holub, Suzanne Williams A-004857

New product

Përshkrim i shkurtër

Autoret Joan Holub dhe Suzanne Williams u japin nje prekje moderne miteve greke me serine Vajzat Perendesha. Ndiqni uljengritjet e jetes shoqerore hyjnore ne Akademine e Malit Olimp, ku vajzat perendesha e djemte perendi me te privilegjuar ne panteonin grek mprehin aftesite e tyre mitike.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184160
Viti i botimit2015

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Afërdita ka shumë me tepër sesa thjesht një fytyrë të bukur!

Pas një keqkuptimi të vockël (në fakt, nisja aksidentale e një lufte mund të mos jetë dhe aq e vockël), Afërdita po ngelet ne Herologji. Për të ngritur notën, ajo sajon një plan të shkëlqyer, një projekt , që do t'i japë kredite shtesë për t'u bërë mblesi i të vdekshmëve, të cilin e quajnë Klubi i Zemrave të Vetmuara. Kjo e shpie në Egjipt, madje ballë për ballë me një konkurente të egër: perëndeshën me emrin Isis. Tashmë gara ka nisur për të gjetur shoqen e përshtatshme për djalin e vdekshëm më të mërzitshëm në botë!

Permbajtja :

1 D si Diva faqe 6

2 Klubi i Zemrave të Vetmuara faqe 20

3 Letra faqe 35

4 Isisi faqe 46

5 Mblesi faqe 62

6 Punë, Punë, Punë faqe 74

7 Djemtë Perëndi dhe Piramidat faqe 88

8 Zgjedhja e Pigmalionit faqe 102

9 Bum! Zap! Përplasje! faqe 115

10 Hera faqe 131

11 Galatea faqe 139

12 Gjeje se Kush faqe 153

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages150
ISBN9789928184160
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAjsela Koka