Vajzat Perendesha 7 - Artemisa besnike View larger

Vajzat Perendesha 7 - Artemisa besnike

Joan Holub, Suzanne Williams BDR068

New product

Përshkrim i shkurtër

Është koha për Lojërat Vjetore Olimpike në Akademinë e Malit Olimp dhe katër vajzat perëndesha nuk janë aspak të lumtura, sidomos Artemisa. Edhe pse ajo është shumë më e aftë në sport se një pjesë e mirë e djemve perëndi, nuk mund të konkurrojë, pasi Lojërat Olimpike janë vetëm për djem. Nuk është e drejtë! Sikur të mos mjaftonte kjo, disa prej konkurruesve janë gjigantë sherrxhinj, ajo është e mëdyshur në lidhje me një djalë të vdekshëm me emrin Aktaeon dhe nuk bie dakord me të vëllanë binjak, Apolonin. A do të mundet Artemisa ta rifitojë besimin e tij dhe, njëkohësisht, të gjejë një mënyrë për të fituar në fushë?

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184177
Viti i botimit2015

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Përmbajtja : - 1. Nuk Lejohen Vajzat faqe 6 - 2. Gjigantët faqe 15 - 3. Vëllai Kundër Motrës faqe 25 - 4. Për Vizitë te Zeusi faqe 34 - 5. Zzzzing! faqe 41 - 6. Vetëm Vajzat faqe 53 - 7. Telashe Gjiganti faqe 61 - 8. E Padrejtë! faqe 70 - 9. Mbledhja e Firmave faqe 81 - 10. Qëndro Larg faqe 93 - 11. Fjalë për Martesë faqe 107 - 12. Pitoni faqe 114 - 13. Filozofia Greke faqe 124 - 14. Etiketa e Drerit faqe 137 - 15. Konkurssssi faqe 146

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages168
ISBN9789928184177
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë