Kenget e Milosaos

Jeronim De Rada LG0030

New product

Përshkrim i shkurtër

Vepra më e njohur e De Radës dhe një ndër më të rëndësishmet e rrymës romantik.

More details

883 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789992743492
Viti i botimit2009

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Këngët e Milosaos” ka në qendër dashurinë e dy të rinjve, që kundërshtohet nga shoqëria. Përveç idesë së dashurisë përballë paragjykimeve shoqërore, fryma patriotike përshkon tërë veprën.

Kjo bëhet bazë për një konflikt tjetër ndërmjet ndjenjës dhe detyrës. Një element tjetër me rëndësi te "Këngët e Milosaos” është natyra, pothuajse gjithnjë e shkrirë me ndjenjat e personazheve.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages129
ISBN9789992743492
Shtëpia botueseArgeta LMG
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri