Gjuha e maqedonasve të vjetër View larger

Gjuha e maqedonasve te vjeter

Arsim Spahiu BAS0005

New product

Përshkrim i shkurtër

Eshtë një studim që provon me mjaft siguri se në trojet ku është folur maqedonishtja, kanë banuar ilirë dhe, ilirët nuk kanë folur greqisht; ata kanë pasur gjuhën e tyre – ilirishten. Prandaj, duke pasur parasysh elementet që parashtrohen në këtë punim, mendohet se është në përputhje me realitetin historik të merret maqedonishtja dialekt i ilirishtes, njëlloj si epirotishtja dhe dardanishtja

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Adel CO
ISBN9789995632496
Viti i botimit2014

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages231
ISBN9789995632496
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë