Gjuha e maqedonasve të vjetër Shiko më të madhe

Gjuha e maqedonasve te vjeter

Arsim Spahiu BAS0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Eshtë një studim që provon me mjaft siguri se në trojet ku është folur maqedonishtja, kanë banuar ilirë dhe, ilirët nuk kanë folur greqisht; ata kanë pasur gjuhën e tyre – ilirishten. Prandaj, duke pasur parasysh elementet që parashtrohen në këtë punim, mendohet se është në përputhje me realitetin historik të merret maqedonishtja dialekt i ilirishtes, njëlloj si epirotishtja dhe dardanishtja

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Adel CO
ISBN9789995632496

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe231
ISBN9789995632496
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë