E drejta nderkombetare

Martin Dixon BAO0219

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër mbi të drejtën ndërkombëtare iu jep studentëve një trajtim të përmbledhur të të gjitha temave themelore, që studiohen në kurset e të drejtës ndërkombëtare, duke iu dhënë atyre gjëra të reja për temën, me një hyrje të plotë e të kujdesshme dhe me një shtrirje të përshtatme.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995677183
Viti i botimit2010

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Qëllimi kryesor i këtij libri është t'i pajisë studentët me mjetet bazë të analizës së një problemi që përfshihet nga e drejta ndërkombëtare. Pa kuptuar drejtimet kryesore të subjektit është e pamundur të vlerësosh se si e drejta ndërkombëtare mund të të ndihmojë ta bësh botën të funksionojë, pastaj të kuptosh se si ajo mund të ndihmojë të zgjidhësh problemet kritike me të cilat përballet shoqëria ndërkombëtare. Libri ofron një prezantim të përpiktë të fushave kryesore të së drejtës ndërkombëtare. Të gjithë komponentët e një kursi janë përshirë dhe analizuar, duke theksuar veçanërisht praktikën e shteteve. Përveçse është një ndihmë e paçmueshme për studentët e ligjit, libri synon të ndihmojë edhe studentët e politikës ndërkombëtare dhe diplomacisë për të kuptuar se si funksionon komuniteti ndërkombëtar.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995677183
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
PërkthyesiShpëtim Çuçka