Shembëlltyra në folklor dhe në letërsi View larger

Shembelltyra ne folklor dhe ne letersi

Hajri Mandri NA0056

New product

Përshkrim i shkurtër

Zgjuarsia ka qëndruar në Dibër. Kjo nuk përfaqëson thjeshtë një frazologji popullore, por dëshmohet edhe në proverbat dhe fabulat inteligjente të kësaj treve. Pas botimeve përmbledhëse për herë të parë bëhet një studim monografik për tregimin alegorik dibran në një këndvështrim të posaçëm...

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 99956 746 3 2
Viti i botimit2010

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages320
ISBN978 99956 746 3 2
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë