Cmim i reduktuar! Shembëlltyra në folklor dhe në letërsi Shiko më të madhe

Shembëlltyra në folklor dhe në letërsi

Hajri Mandri NA0056

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Zgjuarsia ka qëndruar në Dibër. Kjo nuk përfaqëson thjeshtë një frazologji popullore, por dëshmohet edhe në proverbat dhe fabulat inteligjente të kësaj treve. Pas botimeve përmbledhëse për herë të parë bëhet një studim monografik për tregimin alegorik dibran në një këndvështrim të posaçëm...

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
Fletët320
ISBN978 99956 746 3 2

510 Lekë

-15%

600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët320
ISBN978 99956 746 3 2
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë