Avela

Ndue Lleshaj A-005516

New product

Përshkrim i shkurtër

Me romanin e titulluar "Avela" autori sërish nuk u largohet problematikave sociale. Në këtë roman shkruhet për jetimët, një grup shoqëror "dënuar" përjetësisht të vuajë fatin i tij, ngase shoqëria nuk i gjendet në krah. Ky roman, i ndërtuar mbi fabula jetësore dramatike të gërshetuara me kujdes, me një figurë femërore emblematike e gjithë perjetime në fokus. "Avela" ka përligjien e nevoishme artistike dhe nderthurjen e duhur çka e bën atë një prozë të veçantë dhe interesante në prurjen e vet, rrjedhimisht dhe në të lexuar.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

GEER
ISBN9789995633721

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages226
ISBN9789995633721
Shtëpia botueseGeer
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri