Avela Shiko më të madhe

Avela

Ndue Lleshaj A-005516

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me romanin e titulluar "Avela" autori sërish nuk u largohet problematikave sociale. Në këtë roman shkruhet për jetimët, një grup shoqëror "dënuar" përjetësisht të vuajë fatin i tij, ngase shoqëria nuk i gjendet në krah. Ky roman, i ndërtuar mbi fabula jetësore dramatike të gërshetuara me kujdes, me një figurë femërore emblematike e gjithë perjetime në fokus. "Avela" ka përligjien e nevoishme artistike dhe nderthurjen e duhur çka e bën atë një prozë të veçantë dhe interesante në prurjen e vet, rrjedhimisht dhe në të lexuar.

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

GEER
ISBN9789995633721

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe226
ISBN9789995633721
Titulli origjinalGeer
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri