Inteligjenca artificiale View larger

Inteligjenca artificiale

Matt Burgess A-000524

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimet Leke po sjellin në tregun shqiptar një libër të momentit nga WIRED: “Inteligjenca artificiale”, nga autori Matt Burgess. Ky libër, botuar në mars të vitit 2021, është një udhërrëfyes i jashtëzakonshëm për inteligjencën artificiale nga WIRED. Ky botim vjen në shqip vetëm tre muaj pas botimit origjinal. Librin mund ta porositni paraprakisht tek Bukinist online. Në duart e lexuesve vjen më 16 korrik.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Leke
ISBN9789951053785

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 other products in the same category:

More info

Libri jep përgjigjet e momentit:

Si funksionon inteligjenca artificiale?

Si po e ndryshon botën?

Si parashikohet e ardhmja, duke pasur parasysh ritmin e zhvillimit të inteligjencës artificiale?

Matt Burgess është redaktor i përmbajtjes dixhitale në revistën “WIRED UK”. Sa i përket raportimit të tendencave, ideve dhe teknologjive të reja që po përcaktojnë mjedisin tonë, revista “WIRED” gëzon autoritet dhe respekt të madh në gjithë botën.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages184
ISBN9789951053785
Published year2021
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1