C'kuptim mund te kete jeta

Alfred Adler PL0090

New product

Përshkrim i shkurtër

"Ç'kuptim mund te kete jeta" është libri më popullor i Adlerit, ku kombinohet një udhëtim i plotë i punës së tij mbi zhvillimin personal të njeriut me një qasje praktike të kuptimit të saj.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789992784611

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Alfred Adler (1870-1937). Mendimtar dhe psikolog i shquar austriak, themelues i shkollës së Psikologjisë Individuale (duke shkruar rreth 300 libra mbi këtë subjekt) njihet së bashku me Frojdin dhe Jungun si njëri nga etërit e psikoterapisë moderne. "Ç'kuptim mund te kete jeta" është libri më popullor i Adlerit, ku kombinohet një udhëtim i plotë i punës së tij mbi zhvillimin personal të njeriut me një qasje praktike të kuptimit të saj. Duke u përqendruar mbi ato të cilat Adleri i quan "tre detyrat e jetës – martesa, puna dhe lidhjet shoqërore – autori eksploron çështje kyçe që ndikojnë në progresin e jetës sonë dhe në pikëpamjet tona mbi atë ç'ka mund të nënkuptojë jeta. Kjo është arsyeja pse popullariteti i Adlerit vjen gjithnjë e në rritje, duke arritur deri aty sa të krijojë baza jo vetëm psikologjike, por edhe praktike, e sidomos pedagogjike për të gjitha grupmoshat.

Data sheet

ISBN9789992784611
Published year2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiXhadi Gjana