Cmim i reduktuar! Historia e arkitektures boterore Shek V-XIX Shiko më të madhe

Historia e arkitektures boterore Shek V-XIX

Vera Bushati A-000027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Në tekst përfshihen Arkitektura Bizantine, Romanike, Gotike, e Lindjes së Largët Prekolumbiane, Islamike, Rilindjes, Barokut dhe ajo e klasicizmit. Strukturimi i tekstit në bazë të stileve, duke ruajtur kriterin kronologjik, realizohet duke kaluar nga rradhitja e kushteve historiko-shoqërore dhe arkitektonike në periodizimin e secilës periudhë, për t’i lejuar studentët, që të ndjekin natyrshëm historinë e dukurive në rastet e ndryshme arkitektonike.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN9789928405340

750 Lekë

-25%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

14 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe189
ISBN9789928405340
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë