Kokemushkat View larger

Kokemushkat

Edmond Budina A-000020

New product

Përshkrim i shkurtër

I njohur për publikun shqiptar si kineast, aktor e regjisor, Budina vjen për herë të parë përpara lexuesit me romanin "Kokëmushkat". Edmond Budina rrëfen intensisvisht me shumë ngjyra dhe përthyerje, fatin e një femre që prek fundin dhe thërret në erë fuqinë për t'u ngritur, për të dashur, për t'u pranuar, për t'u falur, edhe pse e pafaj.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320445
Viti i botimit2021

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pas një nate pasioni, Enkelejda Borshi zhduket. Në kërkim të së vërtetës, i fejuari i saj italian, Emanuele D, përplaset me një mur të pakapërcyeshëm të një bote të panjohur. A do ta zbulojë vallë enigmën e zhdukjes së saj?

Kalvari i një vajze me një det ëndrrash për të ardhmen, e cila beson marrëzisht tek dashuria. Një mjedis sa real, aq edhe absurd, ku ndërthurren e shkuara me të tashmen... Cili do të jetë fundi i dashurisë së tyre?

Edmond Budina e rrëfen këtë histori në romanin e tij "Kokëmushkat", duke befasuar me gjuhën e pasur, tingullin poetik të prozës së tij, elegancën e përshkrimit dhe dinamikën mjeshtërore të shtjellimit të ngjarjes, në kohë dhe hapësirë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages320
ISBN9789928320445
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1