Hotel Arberia View larger

Hotel Arberia

Mehmet Kraja A-005351

New product

Përshkrim i shkurtër

"Hoteli Arbëria", sjell portretin e çrregulluar shqiptar në kapërcyellin kohor nga diktatura gjysmëshekullore në demokraci dhe, raportin e lidhjet njëqindvjeçare Shqipëri – Kosovë. Në qendër të kësaj pjese të sagës do të jetë mësuesi Qazim Berisha, shqiptar i Kosovës, të cilit nga fundi i viteve pesëdhjetë, atij do t'i humbasë çdo gjurmë. Pas përmbysjes tjetër të madhe, në mars të vitit 91, tani në kushte pluraliste, do t'i vihet në kërkim, i biri, Skënder Berisha, në kujtesën e të cilit babai vjen si nëpër mjegull.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789995687328

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages223
ISBN9789995687328
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë