Hotel Arberia Shiko më të madhe

Hotel Arberia

Mehmet Kraja A-005351

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Hoteli Arbëria", sjell portretin e çrregulluar shqiptar në kapërcyellin kohor nga diktatura gjysmëshekullore në demokraci dhe, raportin e lidhjet njëqindvjeçare Shqipëri – Kosovë. Në qendër të kësaj pjese të sagës do të jetë mësuesi Qazim Berisha, shqiptar i Kosovës, të cilit nga fundi i viteve pesëdhjetë, atij do t'i humbasë çdo gjurmë. Pas përmbysjes tjetër të madhe, në mars të vitit 91, tani në kushte pluraliste, do t'i vihet në kërkim, i biri, Skënder Berisha, në kujtesën e të cilit babai vjen si nëpër mjegull.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789995687328

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe223
ISBN9789995687328
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë