Selvite e Tivarit View larger

Selvite e Tivarit

Mehmet Kraja A-005350

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i shkruar si një rrëfenjë e çuditshme nis me zbritjen e Zuke Kalimanit në Tivar dhe me çeljen e shtëpisë së parë publike në qytet nga ana e saj. Ngritja e një shtëpie publike trazon qytetin e çuditshëm duke i shtuar më tepër çudi dhe çmenduri qytetit.Në vepër turfullojnë disa personazhe, jeta e të cilëve përshkohet nga mendimet e tyre të çuditshme, shprehjet e dëshirave të tyre të shumëlarmishme dhe vdekjet e tyre edhe më të pabesueshme.

38 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789994342464
Viti i botimit2017

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages213
ISBN9789994342464
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë