Historia e parase Shiko më të madhe

Historia e parase

Roberta Basel A-000466

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A keni bërë ndonjëherë pyetjen se nga kanë ardhur paratë? Ju mund të mësoni pse, ku dhe si u shpikën paratë në librin “Historia e parasë”. Historia e parasë përshkruan mënyrat që ka përdorur njeriu për të shkëmbyer të mirat, pa nevojën e parasë.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080233

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri jep disa shembuj të mjeteve apo sendeve që shkëmbeheshin, deri në momentin e shpikjes së monedhës së parë, në formë letre apo metali. Vazhdon me konceptin modern të parasë dhe tregon se si banka e sotme është shtëpia e parave. Gjithashtu jepen njohuri për pagesat jo vetëm me para, por edhe me karta. Libri përfundon me një lojë interesante interaktive për të kuptuar më mirë shkëmbimin mall me mall.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080233
RedaktoriDonika Qirici
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAviola Kristo