Dorëshkrimet e Purpurta View larger

Doreshkrimet e Purpurta

Luan Rama LUR0009

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër merr nisjen nga regjistrimi i dy Kodikëve të Beratit, «Beratinus 1» dhe «Beratinus 2» në programin e Trashëgimisë Botërore të Unesco-s, «Kujtesa e Botës».

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ai nis me historinë e zbulimit të kodikëve nga një studiues francez që në vitin… zbarkoi në Berat, i zbuloi në metropolinë e qytetit dhe i bëri të njohura në historinë botërore këto dorëshkrime të vjetra te shekullity VI dhe IX apo  ndryshe« dorëshkrime të purpurta shkruar në pergamenë. Gjithashtu bëhet një panoramë e kodikëve më të vjetër dhe më të bukur të botës.

Data sheet

pages134
Shtëpia botueseGlobus R
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri