I ri Cmim i reduktuar! Në kufi të lindjes, në perëndim të diellit Shiko më të madhe

Ne jug te kufirit, ne perendim te diellit

Haruki Murakami SB0083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një reflektim brilant për miqësinë në kohën e fëmijërisë dhe një rikthim i miqësisë në moshë të rritur mes dy personazheve Hajimes dhe Shimamotos, teksa njëri prej tyre kishte krijuar familje dhe arritur suksese në biznesin e tij. Çfarë ndodh me këtë dashuri të re e cila i ka rrënjët në miqësinë e fëmijërisë? A i rrezikon Shimamoto ato që kishte bërë me sakrifica në jetë për shkak të pasioneve të hershme?

Më shumë detaje

896 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221186

750 Lekë

-25%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Teksa rritej në periferi, në Japoninë e pasluftës, duket se Hajimes nuk i mungonte asgjë veç vëllezërme dhe motrave. Ai miqësohet me Shimamoto, e cili ishte fëmija i vetëm në familjen e sajj. Të dy fëmijët kalonin pasditet së bashku, por një çast shoqëria e tyre ndërpritet për tu rikthyer më vonë.

Tani Hajime është te të tridhjetat. Pas një dekade lëvizjes, Hajime ka gjetur lumturinë me gruan e tij të dashur dhe dy vajzat teksa drejton me sukses një klub xhazi. Pastaj Shimamoto rishfaqet. Ajo është e bukur, intensive, e mbështjellë në mister. Hajime është katapultuar në të kaluarën, duke rrezikuar gjithçka që ka bërë të mundur në të tashmen.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe208
ISBN9789928221186
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Kuço
RomanRomancë&Pasion