Botet brenda shpirtit

Astrit Gjunkshi AGJ0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Ndërtimi kompozicional i këtij libri, me tetë  kapituj, është interesant e disi i veçantë, duke ndërthurur dy linja që ecin paralel me njëra-tjetrën: atë të traditës dhe atë të dashurisë njerëzore.

More details

5 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928172921
Viti i botimit2016

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në tërësinë e këtij libri, gjetjet apo përgjithësimet poetike Dr.Astrit Gjunkshit vijnë natyrshëm, sepse ai ka aritur të derdhë në poezitë e poemat e tij shqetësimin evetë të ligjshëm për udhëkryqin ku ndodhet shoqëria jonë. Ai zgjedh këndvështrime të freskëta e origjinalë, në të cilat shoqëria e realiteti i sotëm jepen në unitet e vazhdimësi. Kjo pohohet artistikisht përmes tablove e detajeve të zgjedhura me kujdes për të pasqyruar sa më realisht këtë shoqëri në evoluim.
Në 100 poezi e poema, autori është përpjekur të përcjellë mesazhe që bëjnë bashkë të bukurën, të vërtetën, imagjinatën dhe arsyen për atë që përjetojmë dhe ndjejmë të gjithë në jetën tonë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages202
ISBN9789928172921
Shtëpia botueseBotimet M&B
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri