I ri Lirika – Gjergj Fishta Shiko më të madhe

Lirika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006139

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej nji studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë vëllim ka parathënien studiuesja Evalda Paci dhe janë përfshirë "Mrizi i zanave", “Vallja e Parizit” dhe Shna Ndou i Padues.

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789928331090

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe344
ISBN9789928331090
RedaktoriEvalda Paci
Viti i Botimit2020
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë