I ri Epika – Gjergj Fishta Shiko më të madhe

Epika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006138

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej nji studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Ky vëllim përfshin “Lahuta e Malcis” dhe “Moisi Golemi i Dibers dhe Deli Cena”. Sabri Hamiti ka bërë një studim për Lahuta e Malcis dhe ka një tekst të At Zef Pllumit.

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697990

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe568
ISBN9789995697990
RedaktoriSabri Hamiti, Zef Pllumi
Viti i Botimit2020
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë