Reduced price! Tarzani i majmuneve View larger

Tarzani i majmuneve

BAO0137

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër tregohet historia e mrekullueshme e djaloshit të xhunglës, Tarzanit.

More details

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928026088

448 Lekë

-20%

560 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Prindërit e tij nisen nga Londra drejt Afrikës për të punuar, por gjatë rrugës ata braktisen në xhungël nga kapiteni. Pikëshit këtu lind Tarzani, i cili pas vdekjes së prindërve, rritet nga majmuni Kala. Një ditë Tarzani pa në breg një kasolle të vogël, të ndërtuar mbi pemë. Tepër kureshtar shkon drejt saj, pa e ditur që ajo ishte shtëpia ku kishte lindur. Po në këtë shtëpi ai takon dhe bie në dashuri me Xhejnin. Por a do ta braktisë xhunglën dhe a do të takohet me Xhejnin në Londër? Mësojeni këtë në aventurën e Tarzanit.

Data sheet

pages80
ISBN9789928026088
Vendodhja e botimitTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër