Odiseja Shiko më të madhe

Odiseja

BAO0135

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër fëmijët do të njihen me Odisenë, mbretin trim, të mençur dhe dinak të Itakës, pas mbarimit të Luftës së Trojës.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928026118

560 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Zoti i Deteve, Poseidoni, e dënoi atë që të endej për vite e vite nëpër vise të panjohura, të luftonte kundër dallgëve dhe erërave, larg mbretërisë së tij, djalit dhe gruas që e priste me padurim. A arrin ai të largohet nga Kalipsoja që e mbante prej vitesh të izoluar në ishullin e saj? A arrin tI shpëtojë ciklopit Polifem dhe a kthehet në Itakë për të shpëtuar mbretërinë e tij?

Të dhëna

Faqe80
ISBN9789928026118
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër