Reduced price! Odiseja View larger

Odiseja

BAO0135

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër fëmijët do të njihen me Odisenë, mbretin trim, të mençur dhe dinak të Itakës, pas mbarimit të Luftës së Trojës.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928026118

431 Lekë

-23%

560 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Zoti i Deteve, Poseidoni, e dënoi atë që të endej për vite e vite nëpër vise të panjohura, të luftonte kundër dallgëve dhe erërave, larg mbretërisë së tij, djalit dhe gruas që e priste me padurim. A arrin ai të largohet nga Kalipsoja që e mbante prej vitesh të izoluar në ishullin e saj? A arrin tI shpëtojë ciklopit Polifem dhe a kthehet në Itakë për të shpëtuar mbretërinë e tij?

Data sheet

pages80
ISBN9789928026118
Vendodhja e botimitTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër