Dordolengu View larger

Dordolengu

Rudina Çupi A-008721

New product

Përshkrim i shkurtër

Rudina Çupi vjen sërish para vogelusheve me nje personazh tjeter tejet ngacmues – Dordolengun, i cili shpik gjithcka, vetem e vetem per te mos ngrene supen. Edhe kesaj radhe, autorja e sfidon lexuesin e vogel me lojera gjuhesore.

More details

52 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz
ISBN9789928470423

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Një histori gazmore në vargje që merr dhenë, se një vogëlush një përbindësh në supë gjen. E çfarë nuk shpik një fëmijë për të mos ngrënë supën, por të rriturit janë edhe më keq.

Një foto-postim-shpërndarje dhe interneti që gjërave ua shton lezetin, i nxjerr të gjithë nga realiteti.

Dordolëngu bëhet Dordoloz, Dordoloçkë, Dordonik, Dordolaqe, Dordolush… etj.  Libri në fund përmban lojëra gjuhësore për prapashtesat dhe përdorimin e tyre.

Data sheet

pages40
ISBN9789928470423
RedaktoriIlustrimet: Ledia Kostandini
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit6 - 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1