I ri Cmim i reduktuar! Dordolengu Shiko më të madhe

Dordolengu

Rudina Çupi A-008721

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rudina Çupi vjen sërish para vogelusheve me nje personazh tjeter tejet ngacmues – Dordolengun, i cili shpik gjithcka, vetem e vetem per te mos ngrene supen. Edhe kesaj radhe, autorja e sfidon lexuesin e vogel me lojera gjuhesore.

Më shumë detaje

37 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz
ISBN9789928470423

400 Lekë

-20%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një histori gazmore në vargje që merr dhenë, se një vogëlush një përbindësh në supë gjen. E çfarë nuk shpik një fëmijë për të mos ngrënë supën, por të rriturit janë edhe më keq.

Një foto-postim-shpërndarje dhe interneti që gjërave ua shton lezetin, i nxjerr të gjithë nga realiteti.

Dordolëngu bëhet Dordoloz, Dordoloçkë, Dordonik, Dordolaqe, Dordolush… etj.  Libri në fund përmban lojëra gjuhësore për prapashtesat dhe përdorimin e tyre.

Të dhëna

Faqe40
ISBN9789928470423
RedaktoriIlustrimet: Ledia Kostandini
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha6 - 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë