Perplasja e anijes "Xhonatan"

Zhyl Vern BOM0102

New product

Përshkrim i shkurtër

Kau-djer është një personazh që do të jetojë në paqe në mes të natyrës dhe popullsive indigjene në zonën e quajtur Magelan, por bujaria dhe mirësia e tij shpërndorohen nga kolonët që rrezikojnë jetën në udhëtimet e tyre në ishull. Cilat janë aventurat e Kau – Djer dhe si e vendos autoritetin e tij ai? Këto dhe shumë gjëra të tjera interesante i mësoni duke lexuar vëllimin e parë të këtij libri

More details

105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341498
Viti i botimit2009

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Romani rrëfen historinë e një njeriu misterioz të qajtur Kau – djer. Ai jeton në Magelania, një rajon në kryqëzim të rrugëve Magelan. Pasi arrin të mbijetojnë personazhi iu jep ndihmë popullsive indigjene të Malegalit. Megjithatë kur një grup rrezikon të mbytet në ishullin Host, Kau djer iu ofron ndihmë, duke iu krijuar mundësinë që të vendosin koloninë e tyre në zonë, por refuzon që ti sundojë ata. Por kolonët bëhet viktima të luftës për pushtet, dhe personazhi heq dorë nga parimet e tij paqësore. Pas vendosjes së rendit në zonë, ai bëhet drejtuesi i zonës, duke rikthyer kështu autoritetin e tij.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages211
ISBN9789994341498
Shtëpia botueseOMSCA-1
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFatmir Dibra