Rozi dhe domatja kercimtare View larger

Rozi dhe domatja kercimtare

Rovena Rrozhani, Dhurata Thanasi A-007414

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky liber sjell historite fantastike te femijeve sesi refuzojne ushqimin, te shoqeruara me 8 receta të shëndetshme për fëmijët, të përgatitura nga Dhurata Thanasi. Rrefimet, recetat, perfshirja e femijeve ne pergatitjen e ushqimit, fotografite, dizanji dhe ilustrimet fantastike e bejne kete liber me vlere te madhe edukative dhe zbavitese per lexuesit e vegjel.

More details

24 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084941
Viti i botimit2021

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Të mërzitur, që Rozi nuk e pëlqen, një domate kërcimtare dhe miqtë e saj në kuzhinë vendosin të japin një shfaqje për të treguar sa të mirë janë. Çdo natë, kuzhina bëhet skena më e çuditshme, ku ushqimet kërcejnë, këndojnë, luajnë dhe në fund gatuajnë receta të reja. A do të pranojë vallë Rozi që t’i provojë?

Një histori që fton të gjithë familjen në kuzhinë nëpërmjet lojës e vjershave por dhe gatimit.

Tetë receta të krijuara nga Dhurata Thanasi, vetëm për Rozin dhe lexuesit e vegjël, ju ftojnë ta shndërroni kuzhinën në vendin e argëtimit dhe të shijes.

Lexoni një histori argëtuese dhe gatuani së bashku me recetat e dhëna!

Pasioni për ushqimin e shëndetshëm dhe fëmijët kanë bashkuar që herët Rovenën dhe Dhuratën. Vite më parë ato bashkëpunuan për të festuar Ditën Botërore të Ushqimit me shfaqjen “Domatja Kërcimtare”, në të cilën është bazuar edhe ky libër.  

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
ISBN9789928084941
RedaktoriFoto: Soela Zani
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit3 - 6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1