Oret View larger

Oret

Michael Cunningham BD0386

New product

Përshkrim i shkurtër

"Orët" rrëfen historinë e tri femrave që janë cilësuar nga kritika si kulmet e personazheve femërore të shekullit. E para është një grua e përsyshur, e mistershme, një shkrimtare e famshme, Virxhinia Vulf, personazhi më kontradiktor, por edhe më i adhuruari në letërsinë angleze, e cila jepet në çastet para se të vetëvritej në vitin 1941.

More details

901 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992750421
Viti i botimit2003

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Komente mbi librin "Një letërsi tronditëse, një përvojë leximi krejtësisht ripërtëritëse. Nëse ky libër nuk ju bën ujë në djersë dhe nuk ju shtyn ta shihni jetën dhe letërsinë me një vështrim të ri e kryekëput origjinal, sigurohuni nëse jeni ende gjallë." USA Today "Një stil i përsosur, një punë kaleodoskopike, që hedh spirancën e një bote postmoderne përjetësisht lundruese në ganxhat e stërlashta të dashurisë, dëshpërimit dhe epsheve rrënqethëse." Los Angelos Times "Cunningham ka krijuar diçka origjinale: një trio rrëfenjash, që ndërthuren mjeshtërisht mes tyre... Vepra e tij më e pjekur dhe më e arrirë." The Washington Post Book World Mbi autorin Michael Cunningham lindi në Los Anxhelos dhe jeton në Nju Jork. Ai është autor i romaneve "Një shtëpi në fund të botës" dhe "Mishi dhe gjaku", i cili u vlerësua me çmimin "Whiting Writer's Award". Libri "Orët" është botuar në 15 vende dhe në vitin 1999 u vlerësua me çmimin "Pulitzer". Një vit më vonë romani i tij meritoi çmimin "Pen/ Faulkner Award for fiction".

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages264
ISBN9789992750421
Viti i botimit2003
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Sala