Gruaja e nje njeriu qe udhetonte ne kohe View larger

Gruaja e nje njeriu qe udhetonte ne kohe

Audrey Niffenegger BD0366

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo është historia fantastike e Henri DeTamble, një librar simpatik i cili në mënyrë të pavullnetshme udhëton nëpër kohë, si dhe e Klara Abshire, një artiste jeta e së cilës merr një kthesë të papritur. Marrëdhënia pasionante e të dyve vazhdon në detin e kohës dhe dy të dashuruarit gjenden në një kurth romantik të pamundur. Një vepër magjepsëse mbi fatin dhe besimin te madhështia e dashurisë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300853

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Romani i Audrey Niffenegger është historia e Klare, një studente e mencur e arteve të bukura dhe Henrit, një librar aventurier, që janë njohur që kur Klara ishte gjashtë vjec dhe Henri ishte tridhjetë e gjashtë dhe u martuan kur Klara ishte njëzetë e tre vjece dhe Henri ishte tridhjetë e tre. E pamundur por e vërtetë, sepse Henri është një nga njerëzit e parë në botë i diagonistikuar me sëmundjen Chrono-Displacement Disorder, e cila bën që ora e tij biologjike të zgjidhet rastësisht duke e zhvendosur atë në kohë e duke e cuar në ato momente të jetës më emocionale të të shkuarës dhe të ardhmes. Zhdukjet e tij janë të papritura dhe të paparashikueshme. Ndërsa përpjekja e tyre për të jetuar një jetë normale kërcënohet nga dicka të cilën ato as nuk e kontrollojnë dhe as nuk e ndalojnë dot, ato jetojnë një dashuri intensive dhe të paharrueshme.

Data sheet

pages588
ISBN9789994300853
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Xhelo