Cmim i reduktuar! Plaku dhe deti Shiko më të madhe

Plaku dhe deti

Ernest Hemingway BO0050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një kryevepër e prozës që jo vetëm mahnit këdo për fuqinë e thellë simboliste, dhe mjeshtrinë narrative, por vjen në gjuhën shqipe me një histori të veçantë: Autori që e ka përkthyer është Ismail Kadare, i cili e njohu Ernest Heminguejn për herë të parë me lexuesin shqiptar, duke dhënë shtysa për modele të reja të shkrimit të letërsisë. Prandaj ky libër ka vlera të shumëfishta për tu lexuar

16 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
Fletët115
ISBN9928-186-99-7

425 Lekë

-15%

500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët115
ISBN9928-186-99-7
Titulli origjinalOnufri
V. Bot2015
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim