Kapitenia Rozali View larger

Kapitenia Rozali

Timothee De Fombelle, Isabelle Arsenault A-008305

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri "Kapitenia Rozali" rrëfen historinë e një vajze të vogël të mbërthyer në trazirat e luftës. Ajo përfaqeson përvojat e mijëra fëmijëve, baballarët e të cilëve kanë shkuar në front, ndërsa nënat detyrohen të punojnë, shpesh në fabrika, për të plotësuar nevojat e tyre. Megjithëse e vogël, Rozalia është plot imagjinatë, për shkak edhe të peshës së luftës dhe mungesës së babait. Nëna e saj ia lexon letrat që ai dërgon, por Rozalia dalëngadalë dyshon në përmbajtjen e tyre të vërtetë. Ajo nis të kërkojë të vërtetën. Ky mision do t'i japë asaj një medalje!

109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928085146
Viti i botimit2022

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages65
ISBN9789928085146
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdriana Koxha
I ri1