Kapelekuqja diellze View larger

Kapelekuqja diellze

Adelina Mamaqi BAO0601

New product

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtarja e njohur e letersise Adelina Mamaqi per femije vjen me nje tjeter liber te ri per femije, ku kesaj radhe personazhi kryesor Enni ka nje kapele me gjyre te kuqe te cilen ia ka qendisur gjyshja....

More details

11108 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928375728

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Dikur na ishte një vogëlushe Enni. Tani na është një Kapelekuqe Diellzë.

Dikur shkonte në kopsht... tani është nxënëse në klasën e parë. Dikur vinte në kokë një fjongo të kaltër, si syçkat e saj,... tani vesh kostum të kuq, mbath kepucë të kuqe...

Hedh në shpinë çantën e kuqe të librave dhe vë në krye kapelën e kuqe që ia ka qëndisur gjyshja…

Dh ndërroi emrin! Po, po, vërtet ndërroi emrin dhe hyri në përrallë. Por mbeti ashtu siç kishte qenë: e mirë, e mençur, e sjellshme, e dashur, ledhatare, e dalluar në shkollë dhe punëtore në shtëpi.

Data sheet

pages55
ISBN9789928375728
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1