Te fshehtat e Mosadit View larger

Te fshehtat e Mosadit

Musci, Minicangeli BOT0197

New product

Përshkrim i shkurtër Historia e një prej shërbimeve sekrete më të frikshme të botës: institucioni i spiunazhit dhe operacioneve speciale të shtetit të Izraelit, i njohur gjerësisht si Mosad.

More details

279 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789994369148

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shumë i frikëshëm për armiqtë e popullit hebre, shërbimi ka nisur aktivitetin e tij nga fundi i luftës së dytë botërore dhe më pas me këmbëngulje e vendosmëri ka arritur suksese të mëdha dhe ka shkaktuar dështime e falimentime për të tjerë. Një libër që heton thellë ngjarjet më të pabesueshme të shekullit XX: nga kapja e Eichmann në vrasjet e atletëve izraelit në Olimpiadën e Monakos, nga sulmi kundër qendrës bërthamore irakiane deri tek vrasja e kryeministrit Yitzhak Rabin.

Data sheet

pages192
ISBN9789994369148
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bregu