Te fshehtat e Mosadit Shiko më të madhe

Te fshehtat e Mosadit

Musci, Minicangeli BOT0197

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Historia e një prej shërbimeve sekrete më të frikshme të botës: institucioni i spiunazhit dhe operacioneve speciale të shtetit të Izraelit, i njohur gjerësisht si Mosad.

Më shumë detaje

278 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789994369148

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shumë i frikëshëm për armiqtë e popullit hebre, shërbimi ka nisur aktivitetin e tij nga fundi i luftës së dytë botërore dhe më pas me këmbëngulje e vendosmëri ka arritur suksese të mëdha dhe ka shkaktuar dështime e falimentime për të tjerë. Një libër që heton thellë ngjarjet më të pabesueshme të shekullit XX: nga kapja e Eichmann në vrasjet e atletëve izraelit në Olimpiadën e Monakos, nga sulmi kundër qendrës bërthamore irakiane deri tek vrasja e kryeministrit Yitzhak Rabin.

Të dhëna

Faqe192
ISBN9789994369148
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bregu